Cam Balkon Hakkında

Yuvarlak balkonum var, katlanır Cam Balkon yaptırmak istiyorum. Yapılabilir mi ?
Cam Balkon kapatma sistemleri bağımsız açı sistemine sahip olduğu için her türlü düz, yuvarlak, U,L ya da çok kırıklı her türlü geometriye sahip balkonlara uygulanabilir.
Cam Balkon sistemi yaptırdıktan sonra camların temizliği nasıl yapılır?
Cam Balkon sistemimizde kanatlar balkonun içerisine doğru tek tek katlanarak açılabilir özellikte olduğundan camlar açılıp tek tek temizlenebilir. Dışarıya sarkmadan kolayca ve güvenle temizlik mümkündür.
Cam Balkon sistemleri yağmur, su sızdırır mı?
Cam Balkon sistemimizde kullanılan damlalıklar sayesinde sağlıklı yağmur suyu tahliyesi yapılarak suyun profilden içeri girmesi minimuma indirilmektedir.
Cam Balkon Sistemin hareketli mekanizmaları paslanırsa ne yapacağım?
Balkon camlama için paslanmazlık çok önemli bir konudur. Cam Balkon sistemimizde rulmanlar paslanmaz çeliktir. Ayrıca sistemin tümünde kullanılan parçalar dış iklim şartlarına dayanıklıdır.
Cam Balkon Sisteminde camlar rüzgârda kırılır mı?
Cam Balkon sistemimizde kullanılan tüm camlar 8 mm temperli camdır. 8 mm temperli camlar, yüzeysel darbelere ve rüzgâra karşı dayanıklıdır.
Mekânımı yazın açarak bahçesi ile birleştirmek istiyorum. Ancak iki bölüm arasında herhangi bir eşik olsun istemiyorum. Ne yapmalıyım?
Cam Balkon sistemlerimiz arasında cephe camlama için kullanılan Cafe ve Facade sistemleri herhangi bir eşik profili olmadan uygulanmaktadır. Dolayısıyla iki farklı bölümü istenildiği gibi birleştirme imkân tanımaktadır.
Balkonumun yüksekliği sistemin güvenliğini etkiler mi?
Cam Balkon sistemleri güvenlik unsuru ön planda tutularak üretilmiştir. Sistemlerde 8 mm. temperli cam kullanılmaktadır. Bu camlar 2.30 m yüksekliğe kadar tam verimli şekilde çalışmaktadır. Bundan daha fazla yüksekliklerde camların güvenlik sorunu olmamasına rağmen camlar arasında kayıt olmadığı için şiddetli rüzgârlarda camlar titremekte içeri rüzgâr ve yağmur almakta ve ıslık çalmaktadır.
Cam Balkon sistemi imara aykırı mıdır?
Cam Balkon sistemleri gömme balkonlarda rahatlıkla uygulanabilir. Bu kanunen serbesttir. Çıkma balkonlarda ise bu uygulanması yerel yönetimlerin tasarrufundadır. Camlar arasında herhangi bir kayıt olmadığından ve imar mevzuatına aykırı değildir.
Cam Balkon evin ısınmasına katkısı olur mu?
Cam Balkon sistemlerinde kullanılan camlar, güneş ışığına karşı mercek görevi görmekte ve almış olduğu ısıyı balkon içersine daha çok arttırarak vermektedir. Örneğin dış ısı 10 derece ise balkon içindeki ısı 15-16 dereceyi bulmaktadır. Ayrıca rüzgarın dış duvarlara gelmesine engel olduğu için evin çok daha çabuk ve kolay ısınmasını sağlamaktadır. Cam Balkon yapılan odalar çok daha sıcak olmakta ve ciddi oranlarda yakıt tasarrufu sağlamaktadır.
Balkon kapatmanın hukuki açıdan durumu nedir?
Bununla ilgili dava kararları internette yayınlanmıştır.Cam balkon hukuki olarak yasaldır.Dış cepheyi renk ve şekil olarak bozmamaktadır.Yargıtay karar sonuçları yayınlanmıştır.